Sportpszichológia konzultáció
A fejlődés és a siker mindig egy folyamat eredménye, amihez én a megbízható támaszt nyújtom számodra.
Kedves Érdeklődő! Jelenleg kizárólag ONLINE tartok konzultációkat, így azok jelentkezését várom és tudom elfogadni, akiknek megfelel ez a formátum. Örömmel látok BUDAPESTEN KÍVÜLRŐL és KÜLFÖLDRŐL is jelentkezőket. Tapasztalataim szerint az online tanácsadás ugyanolyan eredményes, mint a személyes.:) Szeretettel várom jelentkezését!
Amennyiben versenysportoló vagy, a közös munka során megoldást találhatunk arra, ha:
- a jó teljesítményhez már "csak" a mentális plusz hiányzik, hogy csúcsteljesítménnyé váljon
- csökken a sporttevékenységhez kapcsolódó motiváció, vagy folyton hullámzó a lelkesedés
- nem megfelelő célokat tűzöl ki magad elé
- az izgalom szorongássá válik a versenyen, és nem hozod az edzés alapján elvárható teljesítményt
- nehezen tudsz a feladatra összpontosítani
- valamiért nem tudsz hatékonyan kommunikálni a csapattársakkal és/vagy az edzővel
- az élet egy nehéz helyzetben kényszerít helytállásra, miközben nem csökkenhet a sportteljesítményed
- a sport állít nehéz döntés elé - sérülést követő visszaállás, csapatváltás, edzőváltás
- meg kell birkóznod azzal, hogy versenyzőként többé már nem vagy része a sport világának - visszavonulás
Sportpszichológiai konzultáció gyerekekre szabva ide kattintva érhető el.
A sportpszichológiai tanácsadás során koncentrálhatunk egy adott problémára, amely aktuálisan nehézséget jelent a sporttevékenység szempontjából - például hirtelen teljesítményromlás következik be, amelynek nincs fizikai oka, vagy motivációcsökkenést érzékel a sportoló. Ebben az esetben, amennyiben egy akut helyzetről, változásról van szó, akkor akár négy-öt alkalom is segíthet az egyensúly helyreállításában.
A konzultációk során a fókuszt helyezhetjük specifikusan egy adott szezonra vagy versenyre is, amikor is egy hosszabb folyamat során a konkrét sporteseményre történő mentális, pszichológiai felkészítés zajlik.
Természetesen − és talán ez a legideálisabb helyzet − a pszichológiai aspektusnak a sportolásba való beépítése megkezdődhet azelőtt, hogy annak fontosságára egy konkrét nehézségnek kellene felhívnia a figyelmet. Ebben az esetben az alapvető technikák, módszerek szisztematikus elsajátítása és a gyakorlatban történő megszilárdítása zajlik az adott sportoló igényeire szabva, mely folyamat általában 6-9 hónapot vesz igénybe. Fontos, hogy minél fiatalabb korban válik a mentális felkészülés a sport természetes, a fizikaival párhuzamos részévé, annál profibban képes a sportoló annak eszköztárát alkalmazni, és hatékonysága annál stabilabban tud megmutatkozni.
Az egyéni konzultáció hossza 60 perc/alkalom.
A konzultáció díja 12.000 Ft/alkalom.
Egyetemisták, főiskolások figyelem! Ha elkötelezted magad amellett, hogy változtatsz az életeden, és ehhez szívesen kérnéd az én segítségemet, de nem tudod kifizetni az ülések árát, kérlek jelezd ezt felém e-mailben vagy telefonon, és ha lehetséges, megállapodunk egy mindkettőnk számára megfelelő egyedi díjazásban.
Csoportokkal, csapatokkal, egyesületeknél végzett sportpszichológiai tanácsadás, illetve külső helyszínen folyó munka esetében a díjszabás mindig egyedi elbírálás szerint, közös megegyezés alapján történik. Érdeklődni, árajánlatot kérni a Kapcsolat menüpontban feltüntetett elérhetőségeken lehet.
Kedves Érdeklődő!
Kérem, hogy a weboldalon keresztül üzenetben vagy emailben vegye fel velem a kapcsolatot, mert napközben nem tudom felvenni a telefont. Az üzenetekre és emailekre 2 munkanapon belül válaszolok. Együttműködését köszönöm!
Jelentkezz konzultációra az alábbi néhány adatod megadásával!
2017. november 18-án részt vettem a Magyar Atlétikai Szövetség által szervezett Sportegészségügyi Konferencián, amelyet a Testnevelési Egyetemen tartottak. A következőkben az ott hallott előadásokról írott beszámolóimat olvashatjátok. Dr. Patrick Cohn pszichológus, az alkalmazott sportpszichológia doktora, önmagát mentális coachként definiáló szakember, korábbi sportoló, aki több száz atlétával dolgozott már együtt összegyűjtötte a leggyakoribb mentális hibákat, amelyeket tapasztalatai szerint a sportolók meccsek, illetve versenyek előtt elkövethetnek. 2017. november 18-án részt vettem a Magyar Atlétikai Szövetség által szervezett Sportegészségügyi Konferencián, amelyet a Testnevelési Egyetemen tartottak. A következőkben az ott hallott előadásokról írott beszámolóimat olvashatjátok. 2017. november 30-án a Magyar Sport Házában rendez konferenciát a Testnevelési Egyetem és a Debreceni Egyetem az Emberi Erőforrások Minisztériuma Sportért Felelős Államtitkárságának támogatásával Társadalmi befogadás és önkéntesség az európai sportegyesületekben címmel.Írásaim
MASZ Sportegészségügyi Konferencia beszámoló: Sportkórházi hírek
Leggyakoribb mentális hibák, amiket a sportolók verseny előtt elkövetnek 2.
MASZ Sportegészségügyi Konferencia beszámoló: FMS
Konferencia ajánló: Társadalmi befogadás és önkéntesség az európai sportegyesületekben